KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13016444

nr 1301 6444

Ã…ke Plantin

(1898-1987), Sverige

Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm

Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:56:30

Ã…ke Plantin

Läs mer om Ã…ke Plantin