KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13016444
*
nr 1301 6444
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 16:59:47
1
Vinnande bud
20/1 18:40:02
2
150 kr
20/1 18:40:02
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Plantin
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Läs mer om Ã…ke Plantin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växt åke plantin
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Ã…ke Plantin
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Plantin
nr 1301 6444
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 16:59:47 | 1 | Vinnande bud |
| 20/1 18:40:02 | 2 | 150 kr |
| 20/1 18:40:02 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Plantin
Ã…ke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i VästerÃ¥s, död 1987.Läs mer om Ã…ke Plantin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växt åke plantin
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



